Emrullah Gözcü

 

Av Emrullah Gözcü

19.07.1984 yılında Rize’de doğdu. İlk öğretimi Yavuz Köyünde, Ortaöğretimi Ardeşen imam

Hatip Lisesinde, lise öğrenimi Ardeşen Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinde,

Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Öğrenciliğini sırasıyla

Üst üste iki donem öğrencilerin oylarıyla Ankara Hukuk Fakültesi öğrenci Konseyi

Başkanı seçildi.

Türkiye Kızılay Derneği İstanbul Şube Başkanlığı Kurucu Genel Sekreter yardımcısı olarak Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı kuruluşunda yer almış ve hala hukuk danışmanı olarak İstanbul Kızılay Şube Başkanlığında hizmet vermektedir. Aynı zamanda Rize Vakfında  Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilmiş bu görevine hâlihazırda devam etmektedir.3 dönem Ak Parti Fatih İlçe Başkan Yardımcılığına seçilmiş en son dönemde Fatih Belediye Başkanlığına aday olmutur.

Mezun olduktan sonra avukatlık stajını Ankara’da Maden Hukuku alanında çalışan bir büroda tamamladı ve 1 yıl Ankara’da avukatlık yaptı. 12 aylık vatani hizmetini Hakim Teğmen sınıfında Muş Bingöl Tunceli Elazığ bölgesinde 8. Kolordu Komutanlığı Askeri Savcısı olarak yerine getirdi.

İstanbul Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak Maden Hukuku derslerine girmiştir. Mesleğini serbest avukat olarak kendisinin kurduğu Gözcü Hukuk Bürosunda sürdürmekte olan Emrullah Gözcü Adalet Bakanlığının sınavlarında başarılı olarak Arabulucu ünvanını da almıştır.